Aktualności

WYCIECZKA KLAS DRUGICH

W czwartek 30.09.2021r. o godzinie 9.00 klasy drugie wyruszyły na wycieczkę.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum w Liwie. Zamek zrobił na dzieciach duże wrażenie. Szczególnie podobała się im legenda o Żółtej Damie.

Następnie pojechaliśmy do Siedlec. Pobyt w tym mieście poprzedzony był obiadem w restauracji „Chodowiak” w Chodowie. W Siedlcach udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego. Tam drugoklasiści spotkali się kustoszem muzeum Panią Dorotą Pikulą i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o zgromadzonych eksponatach. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć obraz El Greca „Ekstaza św. Franciszka”, jeden z najcenniejszych zbiorów muzeum. Podczas pobytu w muzeum odwiedziliśmy również Katolickie Radio Podlasie. Dzieci dowiedziały się kto pracuje w radiu i jak powstają audycje. Największe emocje wśród uczniów wzbudziła możliwość powiedzenia kilku zdań do mikrofonu. Wizyta w radiu zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym (zdjęcia można obejrzeć na stronie Podlasie 24 i facebooku KRP). Miłym akcentem było wręczenie dzieciom gadżetów KRP.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w siedleckim parku trampolin. Po założeniu skarpetek antypoślizgowych i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieciaki ruszyły do zabawy. Wszyscy z radością skakali na różnych trampolinach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa i skoki do basenu z gąbkami. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Bezpośrednio po wyjściu pytały kiedy pojadą tam jeszcze raz.

Po tej wesołej zabawie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Sokołowa, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *