ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada wspólnie z Reprezentacyjnym Zespołem Miasta Sokołów Podlaski ZPiT „Sokołowianie” świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeliśmy polskie tańce ludowe i narodowe – Mazur, Polonez, Lublin, Opoczno, Krakowiak. Cieszy fakt, że wśród tancerzy było wielu naszych wychowanków.

Podczas uroczystości nasi uczniowie przepięknie recytowali patriotyczne wiersze i bardzo dojrzale odpowiadali na pytania, czym jest niepodległość i dlaczego świętujemy ją 11 listopada.  Wszyscy wyrecytowaliśmy wiersz „KTO TY JESTEŚ, POLAK MAŁY”. Podniosły charakter podkreślały biało – czerwone flagi, kotyliony oraz galowy strój.

Jak co roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję #SzkołaDoHymnu …” i uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Po akademii delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Niepodległości.

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków!