Uncategorized

Wycieczka klas 1.

W piątek, 20 maja 2022 r. – my, pierwszaki – udaliśmy się na wycieczkę do Argo City znajdującego się w miejscowości Głęboczyca. Nasza przygoda odbyła się pod hasłem „Olimpiada w Jarzynowie”!

Podróż minęła nam bardzo szybko i wesoło.

Po dojechaniu na miejsce, od razu nam się tam spodobało! Piękna, zielona okolica i dużo miejsca do zabawy!

Niesamowitą przygodę rozpoczęliśmy oczywiście od podniesienia flagi oraz zapalenia znicza olimpijskiego. Wzięliśmy udział w następujących konkurencjach: rzuty do celu, drużynowe segregowanie warzyw na czas, podnoszenie ciężarów, słomiane wyścigi, laserowy tor przeszkód oraz leśny labirynt. Mieliśmy okazję doić krowę, a także jeździliśmy wozem po przepięknej, zielonej okolicy. Odwiedziliśmy prawdziwą kopalnię złota, w której poszukiwaliśmy skarbów. Zwiedziliśmy także bajkowy las, w którym przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze baśnie. Po zjedzeniu kiełbasek z grilla, bawiliśmy się na placu zabaw i zjeżdżaliśmy na tyrolce.

Co roku, 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych: „Pszczoły – nasi skrzydlaci przyjaciele”. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje miód, poznaliśmy zwyczaje pszczelej rodziny, widzieliśmy pasiekę oraz to, jak wygląda ul od środka.

Wszyscy wróciliśmy troszeczkę zmęczeni, opaleni i bardzo szczęśliwi! Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki!

Cieszymy się, że mimo złej prognozy pogody, słoneczko było cały czas na niebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *