Aktualności

II EDYCJA GRY TERENOWEJ „MOJE MIASTO – SOKOŁÓW PODLASKI”

Dnia 13.06.2022r. po raz drugi zorganizowaliśmy miejską grę terenową „Moje Miasto – Sokołów Podlaski”. Do udziału zaprosiliśmy uczniów klas VII wszystkich sokołowskich szkół podstawowych. Tematem przewodnim były „smaki Sokołowa Podlaskiego”.

5 – osobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Zespołu Szkół Salezjańskich, Szkoły Podstawowej Nr 6 musiały dotrzeć do stanowisk, które znajdowały się w restauracjach „Chabry i maki”, „U Kulika” oraz pizzerni „Da Grasso”. Tam czekali na nich nasi nauczyciele z zadaniami i wskazówkami, jak poruszać się dalej – p. Aneta Nowak, p. Karol Krakowski, p. Olga Rusinek. Na poszczególnych punktach uczestnicy gry musieli wykazać się wiedzą dotyczącą  potraw regionalnych, a na jednym z nich musieli je nawet skonsumować i przygotować dla drużyny „przeciwnej”. Dodatkowe punkty zespoły mogły uzyskać za szybkość wykonania zadań.

Naszą szkołę reprezentowali: Filip Burzyński, Sylwia Fabiańczuk, Patryk Piętka, Przemek Protasiuk, Gabrysia Trusiak .oraz p. Daniel Krakowski, a koordynatorem gry była p. Maryla Bielińska.

Zespoły były trzy, więc wszyscy zdobyli miejsca na podiumJ, ale najwięcej punktów zdobyła „czwórka” … gratulujemy!!!  Zwycięzcy dostali voucher na pizzę, a pozostałe drużyny słodkie upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły p. Kazimierza Soszkę.

Mamy nadzieję, że gra pokazała  alternatywne metody nauki, zachęciła  do poszerzania wiedzy o regionie, aktywności fizycznej i sprzyjała integracji grup młodzieży z różnych szkól! Dziękujemy Wszystkim za zaangażowane i dobrą zabawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *