Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI

W tym roku w wyjątkowy sposób świętowaliśmy NIEPODLEGŁĄ!!!

Dn. 10.11.2022r. podczas uroczystej akademii uczniowie z klasy IIIC, IVB, VB, VIC zaprezentowali  piękny, nasycony patriotyzmem, pełen wzruszeń i niezwykłych emocji program poetycko – muzyczny, który  przygotowany został  pod kierunkiem pani Marii Bielińskiej, pani Anety Nowak, pani Jolanty Laskowskiej.  „Babcia” (Iga Zdybel) i „dziadek” (Marcel Górski) wyjaśniali  „wnukom”  (Jan Anuszkiewicz, Wiktoria Anyszewska, Jakub Grzelak, Alicja Kołodziejska, Zofia Mosiej, Julian Szumski) istotę Święta Niepodległości, opowiadali o rozbiorach i latach niewoli. Narrację uzupełniała recytacja Amelii Chylińskiej oraz poruszające pieśni w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem pana Michała Soszki. Dzieci w bardzo dojrzały sposób zaprezentowały polską drogę do wolności. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślała bardzo symboliczna dekoracja wykonana pod kierunkiem pani Renaty Sawickiej i pani Olgi Rusinek.

Program zaprezentowany zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego 13.11.2022r. oraz w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP dn. 20.11.2022r. Dzieci z naszej szkoły przygotują również oprawę mszy świętej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *