Aktualności

III EDYCJA GRY TERENOWEJ „MOJE MIASTO – SOKOŁÓW PODLASKI”

Dnia 02.06.2023 r. po raz trzeci zorganizowaliśmy miejską grę terenową „Moje Miasto – Sokołów Podlaski” pod patronatem Burmistrza Miasta. Do udziału zaprosiliśmy uczniów klas VIII wszystkich sokołowskich szkół podstawowych. W tym roku tematem przewodnim były „Miejsca Pamięci”.

5 – osobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Zespołu Szkół Salezjańskich musiały dotrzeć do stanowisk, które znajdowały się przy Pomniku Niepodległości, Bibliotece Miejskiej, Pomniku „Nigdy więcej”, Domu Miłosierdzia Caritas, Parku Przemysłowym. Tam czekali na nich nasi nauczyciele z zadaniami i wskazówkami, jak poruszać się dalej – p. Urszula Bilewicz, p. Olga Rusinek, p. Jolanta Celińska, p. Renata Sawicka, p. Zuzanna Marcinkowska. Na poszczególnych punktach uczestnicy gry musieli wykazać się wiedzą dotyczącą  historii miasta i sokołowskich pomników.

Naszą szkołę reprezentowali: Filip Burzyński, Paweł Jacenciuk, Eryk Kuliński, Patryk Piętka, Piotr Żak oraz p. Aneta Jabłońska, a koordynatorem gry była p. Maryla Bielińska.

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Salezjańskich, II miejsce SP 6, III miejsce SP 2.  Zwycięzcy otrzymali vouchery na pizzę ufundowane przez Dyrektora Szkoły Kazimierza Soszkę. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek przedstawiające historyczny mural w Parku Przemysłowym. Nagrody w imieniu Burmistrza Miasta wręczyli Zastępca Burmistrza – Krzysztof Dąbrowski i Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Ewelina Śmiejkowska. Po zakończeniu gry wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni przez Dyrektora Szkoły na poczęstunek.

Gra pokazała  alternatywne metody nauki, zachęciła  młodzież do poszerzania wiedzy o historii naszego miasta. Sprzyjała też aktywności fizycznej i integracji grup. Bardzo cieszymy się, że w wzięły w niej udział wszystkie szkoły podstawowe. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowane i dobrą zabawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *