Aktualności

Wycieczka klas 3

W piątek, 19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

Najpierw w Centrum Nauki Kopernik obejrzeli seans w planetarium. Poznali gwiazdozbiory, które można zobaczyć na naszym niebie, a także dowiedzieli się, co należy zrobić, aby zostać astronautą. Wygląd planetarium oraz projekcja zrobiły na nich ogromne wrażenie! Następnie uczniowie zwiedzali wystawy, samodzielnie prowadzili doświadczenia i eksperymenty, korzystając z profesjonalnego sprzętu. Największe wrażenie wywarło na nich spotkanie z Amecą i Mikołajem Kopernikiem – robotami, które posługują się sztuczną inteligencją. Po wspólnym obiedzie udali się na spacer po Starym Mieście: podziwiali Zamek Królewski, odwiedzili Zygmunta III Wazę i Warszawską Syrenkę. 

Wszyscy wrócili do domu pełni pozytywnych doświadczeń! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *