Aktualności

Dzień podlaski

Dnia 23 maja w naszej szkole odbył się Dzień Podlaski. Uroczystość zorganizowana została z okazji 600-lecia Sokołowa Podlaskiego. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: Pani Maria Janista – radna Rady Miasta Sokołów Podlaski i była nauczycielka naszej szkoły oraz Pani Agata Mosiej – prezes Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Uczniowie klasy 6B i 7B przedstawili najważniejsze fakty z dziejów naszego miasta, zaprezentowali najważniejsze zabytki i budowle sakralne Sokołowa Podlaskiego. Następnie opowiedzieli o zwyczajach i obrzędach podlaskich. W dalszej części uroczystości odbył się konkurs wiedzy o Sokołowie i Podlasiu. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z klas szóstych i siódmych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Panią dyrektor Grażynę Murawską. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *