W dniach 6 – 7 maja w MSCDN w Siedlcach odbywał się XI Turniej Szachowy. W szachowych zmaganiach wzięło w sumie udział 187 uczniów klas I-VII szkół biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Młodzi szachiści zagrali po 7 partii zgodnie z systemem szwajcarskim, partia trwała po 15 minut na gracza. Pierwszego dnia rywalizowały klasy II-IV. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Nikola Karpińska, Kinga Sekuła, Tomasz Karpiński i Marcin Kościuszko z klasy IVa. Chociaż nie udało im się zdobyć medalu to młodzi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Drugiego dnia do rywalizacji przystapili uczniowie klas V-VII.
Z dumą informujemy, iż:
Jędrzej Sosnowski zdobył 2 miejsce
Konrad Adamski zdobył 3 miejsce
Franciszek Dąbrowski zajął wysokie VI miejsce z taką samą ilością punktów co Konrad.
Na turnieju nie brakowało zaciętych pojedynków, strategicznych rozgrywek oraz partii trzymających w napięciu do ostatniego ruchu.
Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników. Jesteśmy z Was dumni.











