Wyróżnienie dla naszej uczennicy w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny
29 maja 2026 roku na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród XXXV edycji
Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY.
Uroczystą galę zorganizowało Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Naszą szkołę z dumą reprezentowała uczennica klasy IVB, Amelia Kowalczyk. Amelka znalazła się w elitarnym gronie wyróżnionych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki punktowe w swojej kategorii wiekowej.
Spotkanie było uroczyste i wyjątkowe. Wielką ciekawość wśród uczestników wzbudził niezwykle interesujący wykład dr hab. Agnieszki Gil-Świderskiej, profesor uczelni, która opowiedziała o fascynujących zjawiskach zachodzących na Słońcu. Uroczystość uświetnił także przepiękny występ artystyczny przygotowany przez utalentowanego wykonawcę z Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było wręczenie dyplomów oraz nagród.
Serdecznie gratulujemy Amelce tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy jej kolejnych sukcesów oraz niesłabnącej pasji do odkrywania tajników matematyki!






