Aktualności

Wyróżnienie dla naszej uczennicy w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny

29 maja 2026 roku na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród XXXV edycji

Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY.

Uroczystą galę zorganizowało Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Naszą szkołę z dumą reprezentowała uczennica klasy IVB, Amelia Kowalczyk. Amelka znalazła się w elitarnym gronie wyróżnionych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki punktowe w swojej kategorii wiekowej.

Spotkanie było uroczyste i wyjątkowe. Wielką ciekawość wśród uczestników wzbudził niezwykle interesujący wykład dr hab. Agnieszki Gil-Świderskiej, profesor uczelni, która opowiedziała o fascynujących zjawiskach zachodzących na Słońcu. Uroczystość uświetnił także przepiękny występ artystyczny przygotowany przez utalentowanego wykonawcę z Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było wręczenie dyplomów oraz nagród.

Serdecznie gratulujemy Amelce tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy jej kolejnych sukcesów oraz niesłabnącej pasji do odkrywania tajników matematyki!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *