W roku szkolnym 2023/2024 biblioteka pracuje według harmonogramu:

Poniedziałek  8.00 – 15.00

Wtorek   8.00 – 15.00

Środa   9.45 – 15.00

Czwartek   8.00 – 14.00

Piątek   8.00 – 14.00

Prowadzimy działalność pedagogiczną oraz biblioteczno-techniczną. W tym celu udostępniamy zbiory biblioteczne, udzielamy informacji bibliotecznych i bibliograficznych, udostępniamy materiały do zajęć lekcyjnych, kładziemy nacisk na rozwijanie kultury czytelniczej.

Jesteśmy integralną częścią szkolnej społeczności. Staramy się poświęcać czas każdemu uczniowi, by doradzić przy wyborze odpowiedniej lektury. Posiadamy bogatą ofertę lektur szkolnych dla dzieci i młodzieży, którą na bieżąco uzupełniamy. Oprócz lektur, dysponujemy dużą ilością beletrystyki dziecięcej, książkami przyrodniczymi, antologią poezji polskiej, książkami z serii Czytam sobie dla najmłodszych czytelników.

Ponadto posiadamy ciekawą ofertę płyt DVD z programami edukacyjnymi i profilaktycznymi, filmy fabularne, bajki dla dzieci, audiobooki.

Przy szkolnej bibliotece działa redakcja gazetki szkolnej Szcoolniaczka – zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych uczniów klas młodszych i starszych.

Organizujemy konkursy i zajęcia dla naszych czytelników:

• konkurs na zakładkę do książki
  • pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika
  • konkurs pięknego czytania
  • tematyczne zajęcia biblioteczne zgodnie z harmonogramem kalendarza oraz programu Cała Polska Czyta Dzieciom
  • czytanie na dywanie
  • konkurs na recenzję książki