ŚWIĘTA  MAJOWE

04.05.2023r. odbyła się akademia upamiętniająca majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodowe Święto Konstytucji  3 Maja.

Uczniowie klas: IVA i VI A oraz chór szkolny „Szósteczka” zaprezentowali patriotyczny program słowno- muzyczny, w którym przybliżyli historię tych ważnych dla każdego Polaka dni.

Dzień 1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy  w  1950 r. Kiedyś obowiązkowe pochody, dziś szansa na wypoczynek podczas wydłużonego weekendu.

Drugiego  maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Narodowe Święto Konstytucji zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki w 1791 roku Konstytucji 3 Maja,  pierwszego w Europie, a drugiego na świecie najważniejszego dokumentu państwowego.

Historia i dzieje narodu mogą być dla nas źródłem nauki. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy Polakami. Bądźmy dumni z  dokonań naszych przodków.

Pamiętajmy o ważnych dniach majowych.