Mikołajkowa niespodzianka dla małych pacjentów.

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Pawła Kamińskiego przygotowali mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych pacjentów z sokołowskiego szpitala.

Z prośbą o podziękowania dla darczyńców zwrócił się do nas personel Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim.

– To niezwykle wzruszające, że młodzi ludzie potrafili swoje oszczędności przeznaczyć na prezenty dla maluchów, które przebywają w naszym szpitalu. Sprawili wielką radość małym pacjentom, serdecznie za to dziękujemy – podkreślały panie pielęgniarki, która zadzwoniły do naszej redakcji.

Za tymi prezentami, które mają choć trochę osłodzić pobyt w szpitalu najmłodszym, stoją wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, działającego w Szkole Podstawowej nr 6 w Sokołowie Podlaskim. SKC działa już prawie 19 lat, obecnie ma ponad 60 wolontariuszy. Uczniowie oraz ich opiekunowie: Jolanta Celińska, Elżbieta Filipczuk, Olga Rusinek, ks. Daniel Jankowski i ks. Mirosław Puchacz podejmują różnorodne działania, które służą pomocy innym.

– Od wielu lat przygotowujemy prezenty dla dzieci przebywających w sokołowskim szpitalu, wręczaliśmy je w Mikołajki. Ze względu na pandemię w tym i w zeszłym roku nie mogliśmy wejść na oddział z Mikołajem i wolontariuszami – mówi Jolanta Celińska. – Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne w tym roku nie było także sprzedaży ciast, z których dochód przeznaczamy na prezenty dla dzieci ze szpitala. Zbieraliśmy pieniążki i kupiliśmy maskotki oraz słodycze. Wiemy, jak ważna jest taka akcja dla chorych dzieci. Mamy w szkole uczniów, którzy do dziś pamiętają, że jak kiedyś byli w szpitalu, odwiedził ich Mikołaj.

Szkolne Koło Caritas z „Szóstki” jednym z najstarszych diecezji drohiczyńskiej. Jak podkreśla pani Jolanta, przez pandemię jego działalność musiała zostać ograniczona. – Bywało, że podczas zbiórek żywności Caritas nazbieraliśmy przez 2 dni ponad pół tony produktów – wspomina. – Uczniowie chętnie się angażują, dyrektor Kazimierz Soszka wspiera nas całym sercem, nauczyciele zawsze chętnie się włączają.
Wolontariuszom i ich opiekunom z SKC należą się wielkie brawa!

tekst: https://zyciesokolowa.pl/pl/542_zyciowe_sprawy/8999_kupili-prezenty-dla-chorych-dzieci-z-naszego-szpitala.html?fbclid=IwAR1wZlpxscXZJruq-x1SdAZqovirh3GrAhhP25w5yocagcHsCk3ywznjCrw