Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Dnia 21 stycznia swoje święto obchodzą kochane babcie, a dzień później wspaniali dziadkowie. W te szczególne dni wnuczki i wnukowie dziękują swoim babciom i dziadkom za miłość oraz opiekę. Wraz z życzeniami wręczają własnoręcznie wykonane drobne upominki, laurki i kwiaty.

Kilka ostatnich dni w naszej świetlicy szkolnej poświęconych było tematyce tego doniosłego święta. Uczniowie opowiadali o swoich babciach i dziadkach, o tym, że cenią ich za wielkie serce i czas, który poświęcają swoim wnukom i wnuczkom. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali portrety swoich babć i dziadków, mieli możliwość wykonania laurek różnymi technikami. Dzieci redagowały również samodzielnie życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zajęcia miały na celu podkreślić rolę dziadków i babć w rodzinie, ukazać znaczenie więzi rodzinnych oraz uświadomić potrzebę okazywania szacunku wobec starszych osób.