Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI

W tym roku w wyjątkowy sposób świętowaliśmy NIEPODLEGŁĄ!!!

Dn. 09.11.2023r. podczas uroczystej akademii uczniowie z klasy IVC, IVB, VB, VIB, VIIB, VIIC zaprezentowali  piękny, nasycony patriotyzmem, pełen wzruszeń i emocji program poetycko – muzyczny „Alfabet niepodległości”. Został on przygotowany pod kierunkiem pani Marii Bielińskiej, pani Anety Nowak, pani Jolanty Laskowskiej.

W roli głównej wystąpiła Polska (Iga Zdybel), która opowiadała swoją ponad tysiącletnią historię. Opowieść uzupełniała recytacja wierszy o latach świetności i chwały oraz upadku i zaborów. Recytatorzy (Wiktoria Anyszewska, Jan Anuszkiewicz, Amelia Chylińska, Jakub Grzelak, Olaf Janiuk, Kalina Kisielińska, Alicja Kołodziejska, Szymon Stelmach, Julian Szumski, Natalia Wesołowska, Emilia Wierzbicka, Dariusz Zdybel) ustawiali kolejno litery, które utworzyły symboliczny napis – NIEPODLEGŁA.

Narracji towarzyszyły poruszające pieśni w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem pana Michała Soszki i pana Kazimierza Soszki. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślała bardzo symboliczna dekoracja wykonana pod kierunkiem pani Małgorzaty Świsłowskiej.

Program zaprezentowany zostanie w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP dn. 12.11.2023r. oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dn.19.11.2023r.  Dzieci z naszej szkoły przygotują również oprawę mszy świętej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *