Aktualności

Warsztaty dla uczniów klas I-III

My, uczniowie klas I-III, uczestniczyliśmy w świątecznych warsztatach plastycznych zorganizowanych w naszej szkole z okazji Mikołajek. Wykonywaliśmy piękne gipsowe bombki!

Na początku poznaliśmy dokładne proporcje, w jakich należało zmieszać wodę i gips. Następnie energicznie mieszaliśmy masę, aby nie miała grudek. Przelaliśmy ją do wybranych przez siebie foremek i przeszliśmy do najbardziej kreatywnego i barwnego etapu: malowaliśmy gotowe figurki w świątecznych kształtach i motywach! Pod koniec warsztatów nasze kolorowe prace pokryte zostały warstwą lakieru który sprawił, że bombki stały się błyszczące i bardzo efektowne! Ostatnim etapem naszej pracy było wyjęcie z foremek samodzielnie przygotowanych odlewów. Teraz pozostało nam tylko cierpliwie poczekać, aż nasze bombki wyschną i będziemy je mogli pomalować w domu. Z pewnością będą piękną ozdobą naszych choinek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *