Aktualności

Konkurs pięknego czytania w klasach drugich

Czytanie książek to doskonała metoda na zdobywanie wiedzy, rozwój wyobraźni i rozbudzenie emocji, jednak zachęcenie dziecka do sięgnięcia po lekturę nie zawsze jest łatwe. Szczególnie w obecnych czasach, gdy elektronika wabi kolorowymi ekranami. Warto więc od najmłodszych lat rozbudzać w dziecku pasję do książek. Jest to zadanie głównie rodziców i nauczycieli.

W ramach propagowania czytelnictwa wśród dzieci w lutym w klasach drugich odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs zorganizowały wychowawczynie drugoklasistów, p. Agata Witkowska, p. Małgorzata Jurczak i p. Aneta Jabłońska. Po przeczytaniu przez dzieci lektury „Cukierku, ty łobuzie!” w każdej klasie odbyły się eliminacje klasowe, które wyłoniły uczniów do finału konkursu. W finale wystąpiło 9 drugoklasistów:

klasa IIa – Kornelia Mosiej, Marcelina Zawadzka, Bartek Ratyński;

klasa IIb – Nikola Małkowska, Alicja Jabłońska, Alicja Klamrzyńska, Zofia Pawelec;

klasa IIc – Maja Pachołowska, Wiktoria Salach.

Dzieci czytały wybrany fragment lektury. W komisji konkursowej zasiadły polonistki z naszej szkoły, p. Magdalena Wierzbicka i p. Karolina Olszewska. Wszystkie dzieci przeczytały pięknie. Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Jabłońska, drugie Mosiej Kornelia, a trzecie Maja Pachołowska. Każdy uczeń otrzymał dyplom i drobny upominek. GRATULUJEMY!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *