Aktualności

Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie

15 marca naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna – Zespół Pieśni i Tańca ,,Sokołowianie”. Obejrzeliśmy występy trzech grup, które zaprezentowały taniec kaszubski, starą Warszawę, taniec lubelski, mazura oraz taniec podlaski.  

Wokalistki zaśpiewały pieśni ludowe, prezentując śpiew biały, czyli technikę wokalną, typową dla muzyki ludowej.  

Występy wywarły duże wrażenie na naszych uczniach. Tancerze i tancerki wirowali, demonstrując niesamowite figury taneczne. Akompaniował im pan Kazimierz Soszka, kierownik muzyczny grupy. Nad występem młodych tancerzy czuwała Pani Iwona Kopiwoda, choreograf zespołu.  

Część dochodu, który zespół uzyskał z występu, przekaże naszej Szkole na zakup Fantomu – narzędzia edukacyjnego (szczegóły w linku poniżej) 

https://sp6sokolowpodl.pl/index.php/download/podziekowanie/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *