Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2021 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odbyła się uroczysta akademia, były życzenia, kwiaty i podziękowania. W szkole panował podniosły nastrój, który podkreślały galowe stroje i wyjątkowa atmosfera.

Samorząd szkolny przygotował bardzo zabawne przedstawienie pod tytułem „Rada Pedagogiczna”. Była w nim pani dyrektor prowadząca szkołę twardą ręką, nauczyciel stosujący pruskie i rzymskie „metody tortur”, kierownik kursu oraz mistrz jogi, który uczył relaksacji i  gwoździem chciał przepychać kanały energetyczne. Były wyniki badań opinii publicznej, wypowiedzi mamy nauczyciela, dyrektora, ministra, lekarza. W finale pojawił się nauczyciel, który powiedział, co naprawdę myśli o sobie.

Podczas akademii chór szkolny wyśpiewał dla nauczycieli piękne piosenki, a uczniowie zamiast kwiatów wręczyli parasolki.

W podziękowaniu  za trud codziennej, niełatwej pracy, za kreatywność, cierpliwość i wyrozumiałość naszym obecnym i emerytowanym  nauczycielom dedykowaliśmy słowa Janusza Korczaka :

 „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo  wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć,

a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,

a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało.”

Życzyliśmy naszym pedagogom, aby ich praca była powodem do dumy i poczucia dobrze spełnionej misji, a wdzięczność uczniów wynagrodziła jej trud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *