WYCIECZKA DO DROHICZYNA

Za nami pierwsza wycieczka drugoklasistów w roku szkolnym 2023/2024.

27 września uczniowie klas drugich odwiedzili Drohiczyn. Ze szkoły dzieci wyruszyły o 8.20 po opieką wychowawczyń klas i Pani Uli ze świetlicy. Już o 9.00 dotarliśmy do tego niewielkiego, ale jakże malowniczego miasteczka. Na miejscu podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęła się nasza przygoda. Atrakcji było bez liku. Dzieci doskonale bawiły się w SOWIE, Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Mogły tam eksperymentować, budować oraz uczyć się poprzez aktywność i doświadczenia. Ciekawe zajęcia zaproponował nam także Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Puszczyk”. W „Puszczyku” uczniowie poznali faunę i florę nadbużańską oraz podczas zajęć edukacyjnych wykonały kolorowe modele ptaków. Wiele emocji wzbudziły u drugoklasistów warsztaty kulinarne w Zagubku, Ośrodku Promocji Produktu Lokalnego. Pod okiem pań kucharek wykonali oni zaguby. Dzieci nie znały tej potrawy, więc do degustacji przystąpiły trochę nieufnie. Jednak po skosztowaniu ta regionalna potrawa bardzo im zasmakowała. Pałaszowały zaguby ze smakiem. W Zagubku odbyły się również warsztaty plastyczne. Dzieci malowały torby na zakupy. Pomysłów było bez liku. Wycieczka zakończyła się spacerem po Drohiczynie. Około godziny piętnastej byliśmy już w Sokołowie.

To był bardzo udany wyjazd.